укррус

Телефони у Луганську

  • (095) 415-60-05
  • (050) 605-22-55

Детки и их привычки

Коли дитина народжується, вона так мало вміє! Адже у неї все попереду. Час від часу трапляються зміни. Іноді вони закономірні (вікові кризи), а часом спровоковані дорослими. Але поступове набуття навичок і умінь - це завжди більш правильно. Якщо все відбувається природньо, це означатиме...

...мінімум стресів, все відбуватиметься гармонійно і максимально ефективно. Мамам і татам потрібно знати, коли малятку пора ходити на горщик, чистити зуби самостійно, залишатися у ванні без дорослих ...

Головне, не квапити, але і не затягувати процеси.

Про горщику:

М'язові скорочення стінок сечового міхура і кишечника недовільні.  Довільний контроль сфінктера сечового міхура починається у віці 15-18 місяців. Раніше цього часу сподіватися на свідомість крихти в питаннях горщика не варто.Так само не варто ігнорувати можливі умовні рефлекси. А вони з'являться, якщо нав'язливо пропонувати горщик малятку, який вже добре сидить, коли є ознаки того, що пора в туалет. Вийшло? Здорово! Але пам'ятайте, це тимчасове явище. І спокійно поставтеся до цього факту. Не розраховуйте на швидкий результат, не вимагайте неможливого і вже точно не лайте крихітку за порушення горшкового режиму. Може, має сенс купити 2 горщика: і для  ведмедиква і для крихіьки. Нехай сидять поруч. Так веселіше. Адже не дарма дітки з садочка швидше розуміють, навіщо потрібні горщики і унітази. А все тому, що колектив - хороший учитель. Тільки поговоріть з вихователькою і нагадайте, що дітям не можна сидіти на горщику більше 15 хвилин, як і грати машинками чи лялечками не встаючи з нього. Це вірно у всіх відносинах.Пам'ятайте, що є ще й індивідуальні темпи розвитку. Хтось раніше навчиться, хтось пізніше. Ще трапляються регреси, коли дитина, якій вже 2 з половиною роки, чудово освоїв горщик та раптом забуває про навичку. Не лякайтеся. Це природній відкат і скоро пройде, якщо ви не будете кричати і лаяти порушники. Потрібно просто перечекати і посилити контроль: прокинувся - сів на горщик, випив багато компоту - знову є привід сходити на горщик. А може, в цей перехідний період малюкові сподобається ідея з накладкою на унітаз (тільки подбайте, щоб була ще й підставка під ніжки, адже йому потрібно спиратися на щось).

Наші зубки:

Раніше до молочних зубів ставилися, прямо скажемо, не дуже шанобливо, адже «вони скоро зміняться» ... Сучасні стоматологи в один голос стверджують: за молочними зубками неодмінно потрібен дбайливий догляд.

• Малюкам, що не мають зубчиків пропонуються спеціальні гумові масажери для ясен. Їх мама одягає на свій палець і масажує напухлі десенки.

• Перші зубки вже отримують свою щіточку- м'яку, маленьку і зручну. Але користуватися нею теж буде поки мама. Вранці і ввечері очищайте зубки крихітки без пасти, просто за допомогою водички. Головне, щоб не залишалося нальоту.Регулярні процедури допоможуть формуванню умовного рефлексу: вранці і ввечері працюємо щіткою. Так крок за кроком дитина звикне до необхідності починати і закінчувати день з турботи про зубки.

• Малюк проявив інтерес до зубної щітки? Саме час дати її в ручки. Подбайте, що б ручка у неї була товстою і підходящою під розмір долоньки. Пасту давайте таку, на якій вказана вікова категорія вашого малюка. Видавлюйте її зовсім трохи - трохи, краплю розміром із сірникову голівку, і нехай відразу випльовує, а не ковтає смачну, солоденьку пасту і добре полощіть ротик ...

• Для дитини дошкільного віку є така технічна захоплююча штука, як електронна щітка. Її використання поліпшить якість чищення, підігріє інтерес і розважить. Але нагадуйте, що намагатися все одно не обходимо.

• Як можна раніше пропонуйте флосс. Їжа, застрягла між зубами, погано вичищається щіткою. Мало того, діти не завжди відчувають, звідки дискомфорт, і залишки їжі затримуються надовго, пошкоджуючи емаль, викликаючи карієс.

До чистоти ...

Основи гігієни закладаються ще в дитинстві. Чим більше задоволення приносять такі процедури, тим краще. Наших бабусь купали в дерев'яних коритця і, що б уберегти від скалок, стелили на дно пелюшку. У пластмасовій ванночці це без потреби.

• З бабусиного арсеналу сміливо беріть в користування настій череди або ромашки. Засоби для купання в використовуйте раз - два на тиждень. Не частіше.

• Мильце - красиве, пахне ... Так легше згадати, що після прогулянки, туалету, перед їжею треба мити ручки!

• Навчайте користуватися вологими серветками на вулиці. Впав? Грав в піску? Хоче перекусити? Серветки!

Потреба бути чистим прищеплюється не так просто, як здавалося б. Тому ваше терпіння буде вельми до речі.

За метериалу журнал Хороші батькиавтор

автор Оксана Шевченко