укррус

Телефони у Луганську

  • (095) 415-60-05
  • (050) 605-22-55

Секреты хороших родителей


 Ви прекрасно знаєте, що коли у вас гарний настрій, все виходить, за що б ви не взялися! Подивіться на свого чарівного крихітку - ось вам перший приклад під назвою «Зроблено з любов'ю». Продовжуйте в тому ж дусі - і щасливе дитинство вашому малюку забезпечено. Причому вимірюватися воно буде не кількістю іграшок та шоколадок, а...

...радісними днями і приємними спогадами. Звичайно, доведеться потрудитися, абы стати мудрими батьками: піднятися над щоденними життєвими проблемами, забути образи і втому. Але якщо вам вдасться створити у відносинах з дитиною атмосферу довіри, то ви будете щасливими батьками. А малюк виросте упевненим у собі і незалежною людиною.


Довіряйте своєму інстинкту!


 Ви не встигли пройти курси для майбутніх мам? Чоловік обожнює дитину, але боїться, що співає колискові занадто иголосно? У психології існує поняття: «досить хороші батьки». Це означає, що кожен з вас є саме такими мамою і татом які потрібні малюкові. Зовсім не обов'язково бути ідеальним, просто будьте настільки хорошими, наскільки можете. Основна інформація про те, як дбати про малюка, записані в наших генах. Використовуйте її, навіть якщо це суперечить тому, як виховували вас, або тому, що говорять інші: бабусі з дідусями, тітки або подружки. Будь-яка мама відчуває: якщо дитина заплакав, значить, йому щось потрібно. Не придушуйте в собі материнський інстинкт, вичікуючи якийсь час, перш ніж піти до дитини, щоб «не розпестити» його. Робіть так, як підказує серце - повірте, воно не підведе.


Новонароджений, який швидко отримує допомогу, виростає здоровою, спокійною і самостійною дитиною. Він знає, що батьки в будь-який момент підтримають його. Це допомагає малюкові бути впевненим у собі та своїх силах.


 Дитина відчуває себе коханим не тоді, коли мама з почуття обов'язку присвячує йому весь свій час. Для крихітки набагато важливіше знати, що мама любить його таким, який він є, а не за те, що він виправдовує її очікування. Нерідко батьки настільки не впевнені в собі, що весь свій час присвячують задоволенню потреб дитини. Процес їх сильно захоплює, і, коли малятко підростає, вони продовжують жити його життям замість свого.


 Важливо зрозуміти, що любов - це не приналежність один одному і не зобов'язання, а розуміння потреб іншої людини, чесне прийняття себе і малюка таким, який він є.


 Новонароджена дитина потребує постійної уваги. Ви спілкуєтеся практично безперервно. Щоб не відчувати втоми і роздратування, навчвться все робити разом. Домашні турботи, походи по магазинах, гості, прогулянки з собакою ... Сьогодні все це не так проблематично. Прийде час - і вам стане легше. По - перше, пристосуєтеся, а по - друге (у це важко повірити перші 6-7 місяців) діти дуже швидко ростуть. Тільки не намагайтеся прискорити природний процес і «навчити» крихітку самостійності, спеціально залишаючи одного в кімнаті. Знаючи, що матуся поруч, навіть якщо вона ні в що не втручається, він відчуває себе в безпеці, спокійно вивчає навколишній світ. До двох років дитина легко знаходить собі заняття, розповідає свої історії, грає з уявними предметами. Однак і в два, і в три рочки не поспішайте залишати його надовго одного. Краще займайтеся своїми справами в його присутності. Так ви не втратите контакт з дитиною, у будь-який момент зможе прийти на допомогу, і в той же час покажете, що у кожного з вас є свої невідкладні справи.


 Постарайтеся спланувати день так, щоб залишився час для дитини. Щось мама і тато можуть пояснити по ходу, якісь речі осягають тільки під час маленьких «уроків». Обов'язково відвідуйте дитячі заходи, лялькові театри і цирк, ходіть у гості, подорожуйте (нехай навіть у сусідній парк). Головне, ви разом переживаєте щось нове, у вас з'являються спільні спогади.


 Ми намагаємося в міру наших можливостей захистити малюка від своїх стресів. Але він повинен розуміти, що є моменти, коли мамі чи татові необхідно відпочити. Звичайно, добре, якщо дорослі можуть взяти себе в руки, забути про те, що призвело до поганого настрою, і почати грати з карапузом. Це важливо не тільки для нього, а й для вас. Перемикаючись на інші заняття, ви отримаєте позитивні емоції, розслабитеся і відчуєте, що поруч є той хто важливіше за всі неприємності.


 Якщо хтось з вас у поганому настрої, спробуйте чесно пояснити це дитині. Запропонуйте йому альтернативу. Не намагайтеся створити враження, ніби ви невразливі. І тоді він зрозуміє, що жаліти потрібно не тільки його, але і маму з татом.